Hayatınızı Kolaylaştıracak Teknolojiler Yeni Ford Fiesta'da


Yeni Ford Fiesta yenilenmiş modern tarzını günün en ileri teknolojileriyle bir araya getiriyor; tıpkı yepyeni bir akıllı telefon gibi... Ve gününüzü en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş pek çok teknolojik özelliği size sunuyor. Örneğin, Fiesta 2013 ile sunulan sunulan Ford SYNC sayesinde Türkçe sesli komutlarla USB ya da MP3/iPod® aygıtınızdan bir müzik parçasını seçebilir veya Bluetooth üzerinden sisteme entegre cep telefonunuzdan çalabilirsiniz. Sistem, yalnızca sesinizi kullanarak telefonla arama yapmanıza ve gelen çağrıları yanıtlamanıza olanak tanır. Aileniz ve arkadaşlarınızla iletişiminizi yoldayken de sürdürebilmeniz için yazılı mesajlarınızı bile size sesli olarak okur. Sahip olduğu yenilikçi teknolojiler sayesinde Fiesta 2013 her yolculuğunuzda size güvenli, rahat, zevkli ve eğlenceli bir seyir sunuyor. Yeni Fiesta'yı daha yakından tanımak için test sürüşü randevusu alın. Ya da tasarımı, sürüş deneyimi, performans, güvenlik ve emniyet özellikleri hakkında bilgi edinin.
ford fiesta gövde tasarımı Gövde Tasarımı
Ford'un kinetik tasarımı, hareket halindeki enerjiyi kullanır ve Fiesta bu tasarımın özünü yansıtır.
ford fiesta iç tasarım İç Tasarım
Fiesta’nın direksiyonuna geçtiğinizde çekici gösterge paneli ve ön panel ilk anda dikkatinizi çekecek.
ford fiesta anahtarsız giriş power çalıştırma sistemi Fiesta'nızı tek bir dokunuşla çalıştırın
Fiesta, kendine özel anahtarlığı otomatik olarak algılar; cebinizde ya da çantanızda olsa bile. Yalnızca Ford Power Anahtarsız Çalıştırma Düğmesi'ne basmanız yeter; motor hemen canlanacaktır.
ford fiesta sony müzik sistemi Sony Müzik Sistemi
Opsiyonel olarak sunulan gelişmiş Sony müzik sisteminde sekiz premium hoparlör bulunur. Sistem, sevdiğiniz müzikleri zevkle dinlemenize olanak tanımanın yanı sıra çalan parçaya ait bilgileri de gösterir.
ford fiesta elektrikli ısıtmalı katlanır yan aynalar Kendini koruyan yan aynalar
Kazayla hasar oluşmasının önlenmesi amacıyla, araç kilitlendiği (ya da ayna ayar anahtarını kullandığınız) zaman, elektrikli, katlanan yan aynalar otomatik olarak içe doğru kapanır. Kapanma özelliği sayesinde aynalara zarifçe yerleştirilmiş sinyalli göstergeler de korunur.
ford fiesta bluetooth türkçe sesli kontrol sistemi Elleri serbest bırakan gelişmiş teknoloji... Ford SYNC.
Ford SYNC sayesinde, doğrudan vereceğiniz son derece basit Türkçe sesli komutlarla çalan parçaları yönetir, telefonla arama yapar, gelen çağrıları yanıtlarsınız. Örneğin, cep telefonunuzda 'ev' adıyla kayıtlı numaranız varsa "Ev ara" demeniz yeterlidir; sistem bu numarayı otomatik olarak arayacaktır. USB ya da MP3/iPod® aygıtınızdan ya da Bluetooth® uyumlu telefonunuzdan müzik dinlemek istediğinizde sesli komutlar kullanabilirsiniz. Sistem, gelen mesajlarınızı da size sesli olarak okur...
ford fiesta kolay yakıt sistemi Aracınızı daha verimli kullanmanızı sağlayan EcoMode bilgi sistemi
Yenilikçi Ford EcoMode sistemi, sürüş davranışlarınızın yakıt tüketiminize etkisini sürekli olarak değerlendirir. Hız, vites değiştirme, fren yapma gibi alışkanlıklarınızı, ayrıca kısa ve uzun yolculuk sıklığınızı analiz eder. Bu akıllı yazılım, nasıl daha fazla yakıt tasarrufu elde edebileceğiniz hakkında size önerilerde bulunur.
ford fiesta mp3 ve usb bağlantısı Her açıdan koruyan hava yastıkları
Sürücü ve yolcu için ön hava yastıklarına ek olarak, göğüs kafesi koruyucu yan hava yastıkları ile baş koruyucu perde hava yastıkları bulunur. Sürücünün dizlerini koruyan bir hava yastığı da vardır.
ford fiesta yağmur sensörü ve otomatik yanan ön farlar Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlar
Fiesta'da bulunan sensörler günbatımında ya da diğer nedenlerle ışıkta oluşan azalmayı algılar. Örneğin, aracınız tünele girdiğinde. Sensörler ışıkta azalma algıladığında otomatik yanan farlar devreye girer, bu sayede daha kolay, daha güvenli bir sürüş sağlanır.
ford fiesta euro ncap Euro NCAP Advanced Ödülü, güvenliğiniz için
Ford MyKey sistemi Euro NCAP Advanced ödülünü kazandı: Ödül, Avrupa'nın lider bağımsız güvenlik kuruluşunca verilen en yüksek derecedir. Ödül, araçlarda sunulan sakınma, çarpışma ve çarpışma sonrası sistemler arasından ancak en gelişmiş özeliklere sahip teknolojileri tanımlamaktadır. Güvenliğiniz için geliştirdiğimiz yeni özelliklerle toplam yedi Euro NCAP Advanced ödülü kazanmış olmamız, Ford'un tüm araçlarımızda güvenliğinize verdiği önemin göstergesidir.
ford fiesta gecikmeli sönen ön farlar Hız Kontrolü uzun yolculuklarda daha fazla rahatlık sağlar
Otoyolda seyrederken direksiyon simidinde bulunan hız kontrol anahtarlarını kullanarak aracınızın hızını belirleyebilirsiniz. Sistem, belirlediğiniz hızı korur; bu sayede ayağınızı gaz pedalında tutmanız gerekmez. Hızınızı artırmak ya da azaltmak isterseniz de, aynı kumandaları kullanmanız yeterlidir
 
* Bluetooth® sözcüğü ve logoları, Bluetooth SIG, Inc.'e aittir ve bu markalar Ford Motor Company ve bağlı şirketleri tarafından lisanslı olarak kullanılmaktadır. Diğer ticari markalar ve ticari adlar ilgili sahiplerine aittir.
ford fiesta gövde tasarımı Gözlerinizin kamaşmasını önleyen dikiz aynası
Arkadan gelen diğer araçların farları gözlerinizi kamaştırmıyorsa gece sürüşü daha kolaydır. Bu nedenle Fiesta'nın otomatik kararan iç dikiz aynası, farlardan yansıyan parlaklığı otomatik olarak saptar ve karartılmış konuma geçer.
ford fiesta iç tasarım ESP her koşulda kontrolünüze yardımcı olur
Elektronik Denge Programı (ESP), aracınızın seyrini sürekli olarak izler; yoldan çıktığını ya da patinaj yaptığını algıladığında yol konumunu otomatik olarak düzeltir. Araç hâkimiyetinizin korunmasına yardımcı olmak üzere geliştirilen sistem, ayrıca acil bir durumda durma mesafelerinin kısaltılmasına da yardımcı olur.
ford fiesta yokus tasarım Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol
Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, fren sistemine 2,5 saniye süreyle fazladan güç uygulayarak, ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar. Kaygan yüzeylerde aracınızı durdurmak ya da hareket ettirmek istediğiniz zaman da yararlı bir özelliktir.
ford fiesta gelecek sorumluluğu Gelecek Sorumluluğu
Çekici araçlar tasarlarken, motorlarımızı da çevreye daha duyarlı olacak şekilde sürekli olarak geliştirerek mükemmelleştiriyoruz. Örneğin, kilometre başına sadece 110 g karbondioksit emisyonu sağlayan 1.4 ve 1.6 litrelik TDCi Duratorq dizel motorlarımız, size tasarruf sağlayabilecek grupta yer alıyor. Çevrenin korunmasına yardımcı olmak için aldığımız bir diğer önlem de araçlarımızdaki ses yalıtımında geri dönüşümlü mazeme kullanılmasıdır.